ساعات کاری : همه روزه به جز روز های تعطیل از ساعت 9 الی 22 | تلفن تماس 09113461899

انواع وکتور

مجموعه ای زیبا و بسیار با کیفیت از انواع وکتور با طرح های مختلف با فرمت EPS قابل ویرایش و جداسازی در نرم افزار فتوشاپ و ایلوستریتور

دسته بندی محصول :

طرح لایه باز وکتور

فرمت فایل :

Psd

رنگ بندی استفاده شده:

آبی،سبز،سفید،طوسی،مشکی،بنفش،زرد

لایه های فایل :

لایه باز

ابعاد فایل : …پیکسل
رزولوشن :

72 DPI

حجم فایل فشرده :

 تا 10 MB

مد تصویر:  CMYK
قابل استفاده در : فتوشاپ ، ایلاستریتور ، کورل درا

طرح وکتور یا تصاویر بُرداری

آیا تا به حال به قالب تصاویر ضمیمه شده به یک وب سایت  مثل پروژه های کوچک و بزرگ ، آرم ، لوگو وآیکن موارد دیگر توجه کرده اید؟ آیا در مورد کیفیت تصویر و نحوه انتخاب عکس های با کیفیت بالا چیزی شنیده اید؟ اگر می خواهیم تصاویر را بر اساس کیفیت گروه بندی کنیم ؛ دو نوع فایل وجود دارد: گرافیکی برداری و شطرنجی دیجیتال. در طراحی وکتور یا تصاویر برداری ، صدها هزار خط و منحنی ریز (یا مسیرها) استفاده می شود و برعکس ، تصاویر شطرنجی از نقشه های بیت یا پیکسل تشکیل شده اند. اما کدام قالب برای پروژه های شما بهترین است؟ برای انتخاب بهتر به توضیحات این مقاله توجه کنید.

بردار یا وکتور از خطوط و منحنی های نازک تشکیل شده است که به مسیرهای گسسته معروفند. و ریشه در نظریه های ریاضی دارد. گرافیک برداری باید در نرم افزار کامپیوتر ایجاد شود. برای ایجاد این تصاویر ، طرح از یک سیستم محاسبات گسسته استفاده می شود و هر ردیف شامل موقعیت های تعیین شده گره ، مکان گره ، طول خط و منحنی ها است. به هر یک از خطوط و منحنی های تصویر مقدار رنگی داده می شود. به لطف این روش تعریف شده و ایجاد فرمول برنامه ریزی ، هر تصویری را می توان بدون کاهش وضوح تصویر مرتباً و بدون محدودیت اندازه داد و مقیاس زدایی کرد.

با بزرگنمایی در لبه های تصویر ، می توانید یک تصویر برداری یا تصویر وکتور را تشخیص داد. مهم نیست که چقدر تصویر را بزرگ نمایی کنید ، تصویر بُرداری (وکتور) همیشه صاف و بی نقص به نظر می رسد. یکی دیگر از مزایای استفاده از تصاویر برداری ، کارایی بالاتر اندازه فایل است. چون فایل ها فقط با توصیف ریاضی تعریف می شوند نه با پیکسل های جداگانه، آنها معمولاً بسیار کوچکتر از پرونده های bitmap هستند.

از طرح وکتور  می توان روی وسایل اتاق کودک، نوشت افزار، اسباب بازی، کارت پستال و پوستر و …..استفاده کرد.

مزایای تصاویر طراحی شده با وکتور

برای کار با هر نرم افزار گرافیکی کافی است ویژگی های جدید نرم افزار را بیاموزید ، با رابط کاربری نرم افزار کار کنید و نحوه استفاده از ویژگی های موجود را یاد بگیرید. در دنیای دیجیتال ، تصاویر با دو ساختار متفاوت ذخیره می شوند. یکی از این ساختارها یک ساختار بردار یا وکتور است و دیگری یک ساختار بیت مپ. در ساختارهای bitmap ، رنگ هر نقطه یا پیکسل از تصویر در محدوده دلخواه در اشکال یا ساختارهای مختلف ذخیره می شود و اطلاعات بر اساس رنگهای ذخیره شده برای تشکیل تصویر در کنار هم خوانده می شوند. در چنین تصاویری ، کیفیت تصویر با زوم کردن از بین می رود یا پیکسل های تصویر تحت تأثیر بزرگنمایی بخشی از تصویر تحت تأثیر قرار می گیرند. اما در تصاویر برداری این مشکل وجود ندارد.

در تصاویر برداری ، با انتخاب یک آبجکت می توانید به راحتی روی هر مقیاس و اندازه ای که دوست دارید زوم کنید ، یا جسم را به اندازه دلخواه بزرگ کنید، بدون بروز مشکل در نمایش آبجکت های وکتور. آبجکت های برداری به جای ذخیره اطلاعات ساده تصویر ، در واقع حاوی فرمول یا عناصررسم تصویر هستند. به این ترتیب می توانید آنها را در هر مقیاسی که دوست دارید نمایش دهید. این فرمول ها دوباره محاسبه شده و تصویربا کیفیت نمایش داده می شود.

در ساختار bitmap ، ما با مفهومی روبرو هستیم به نام رزولوشن یا وضوح تصویر. وضوح در واقع تعداد نقاط  در یک واحد از مساحت را در آبجکت نشان می دهد. به عنوان مثال ، در یک آبجکت یا فایل تصویری با وضوح 72 ،  شامل 72 پیکسل در واحد سطح یک -اینچ مربع است. در یک تصویر bitmap معمولی ، پیکسل ها وضعیت طرح یا تصویر شما را تعیین می کنند. اما در تصاویر برداری ، که عمدتا در نرم افزار Illustrator تولید می شود؛ اوضاع کاملاً متفاوت است. در آبجکت برداری ، صرف نظر از اندازه بردار ؛ از آنجا که اساس رسم آبجکت ها محاسبات ریاضی است و پیکسل ها نقشی ندارند ، این محاسبات از ابتدا با اندازه های جدید محاسبه شده و از ابتدا رسم می شوند. بنابراین هیچ تغییری در کیفیت تصویر بُرداری مشاهده نمی کنید.

مشخصات وکتور خوب

در این قسمت از مقاله ، خصوصیات یک بردار خوب و عناصری که باید در طراحی و استفاده از بردار در نظر گرفته شود با جزئیات توضیح داده شده:

ترتیب عناصر بهم پیوسته برای تشکیل یک گروه بندی بصری را مجاورت می گویند. یک بردار خوب نمادهای مختلف حیوانات، پرندگان ، گل ها و چیزهای دیگر را کنار هم و مجاورت هم قرار می دهد تا تصویری بزرگتر ایجاد کند. به این ترتیب می بینید که همه عناصر برای روایت داستان با هم کار می کنند و اگر عناصر به درستی درکنار هم قرار نگیرند، پیام تصویر از بین می رود. مساله دیگر در طرح بُرداری یا وکتور ، رعایت نقطه کانونی است.

در طراحی یک بردار یا تصویر بُرداری ، تقارن و عدم تقارن عناصر برای ایجاد وحدت و تعادل، آن ها را در کنار هم قرار داده و به هم مرتبط کرده است. به عنوان مثال ، انعکاس تصویر به صورت عمودی، تصویر را متعادل می کند و به آن حس ثبات می دهد.

برای مشاهده  انواع طرح لایه باز وکتور حیوانات به این لینک مراجعه کنید.

در این مقاله سایت می توانید مجموعه ای از تصاویر بُرداری از حیوانات و عناصر تزئینی جنگل را با سبکی کودکانه و کودکانه  و وکتورهای نماد کشاورزی، مناسب برای استفاده در طرح های گرافیکی مشاهده کنید. این مجموعه از تصاویر clipart به صورت فایل های eps ، jpg و png در سایت بارگذاری شده، با ترکیب این عناصر می توانید طرح های فانتزی و کودکانه فوق العاده زیبایی ایجاد کرده و از آنها در پروژه های گرافیکی خود استفاده کنید. تصاویر مجموعه ای از تصاویر برداری-وکتور است که دارای بزرگنمایی نامحدود است ، به شما امکان می دهد تصاویر با کیفیت بالا و با وضوح بالا ایجاد کنید. از این مجموعه کلیپ های هنری می توانید در طراحی و چاپ تصویر بر روی پارچه و لباس استفاده کنید ، بسته بندی محصول را طراحی کنید ، طراحی روی لوازم تحریر ونوشت افزار، طراحی انواع کارت تبریک ، کارت پستال ، طراحی روی انواع کیف و ساک دستی و کفش ، طراحی روی ظروف سلولزی ، چاپ روی جلدهای تلفن همراه و صدها مورد دیگر استفاده کرد.

وکتور مجموعه ای از تصاویر دستی است که به عنوان بردار طراحی شده اند و می توانند در طرح ها و پروژه های گرافیکی مورد استفاده قرار گیرند. این مجموعه برداری  شامل انواع  آبجکت های تزئینی گل و گیاه ، الگوها ، گیره های حیوانات ، قاب ها ، بادکنک ها ، پروانه ها و گندم و نمادهای مختلف کشاورزی… است که به صورت فایل های png ، eps ، jpg در سایت قرار می گیرد که می توانید در طرح های گرافیکی خود استفاده کنید .  همانطور که گفته شد ، طراحی های برداری مجموعه پاویسا از دسته تصاویر برداری با اندازه نامحدود است که همگی برای ایجاد نقش ها و تصاویر با وضوح بالا مناسب هستند. این مجموعه کلیپ آرت طرح لایه باز بردار  در طراحی قاب عکس ، طرح کارت پستال ، کارت تبریک ، چاپ روی بسته بندی محصول ، طراحی و چاپ روی پارچه و لباس های مختلف ، چاپ بر روی ظروف کاغذ و کاغذ ، طرح کاغذ کادویی ، چاپ روی قاب عکس و سایر جلدهای موبایل و صدها مورد استفاده قرار می گیرد. هستند.

انواع بُردارها(وکتور ها):

تصاویر برداری -وکتور برای اهداف مختلفی طراحی می شوند و در بین کاربران محبوب می شوند. اگر به دنبال تصاویر با کیفیت هستید که بتوانید از آنها در همه جا استفاده کنید، تصاویر برداری گزینه خوبی خواهد بود. در این بخش ، انواع مختلف بردارها (انواع وکتور) را بررسی خواهیم کرد:

برای مشاهده  انواع طرح لایه باز وکتور کشاورزی به این لینک مراجعه کنید.

اصطلاحات موجود در تصاویر برداری:

قبل از اینکه هرگونه سفارش یا عملیاتی برای طراحی وکتور ، کافی است با اصطلاحات این زمینه آشنا شوید.

با ضمانت کیفیت، پشتیبانی محصول و طراحی اختصاصی پاویسا

مشاهده بیشتر
  • با انواع وکتور به صورت لایه باز، می توانید این طرح را برای سایر موضوعات و مناسبت ها مورد نیاز خود ویرایش و استفاده کنید.
  • انواع وکتور در اندازه های 300 در 100 سانتی متر و فرمت پی اس دی به صورت لایه باز است.
  • انواع وکتور طوری طراحی شده که به آسانی می توانید در متن، رنگبندی قالب، پس زمینه و همچنین در چیدمان طرح تغییرات دلخواه تان را اعمال نمایید.
  • در انواع وکتور همه معیارهای چاپ همچون رنگبندی متناسب، حاشیه اطمینان (برش بعد از چاپ) و فضای کافی برای درج متن دلخواه شما لحاظ شده است.