مبایعه نامه خودرو a4 - مبایعه نامه منزل a4

طرح مبایعه نامه و اجاره نامه خودرو و منزل

دسته بندی محصول :

 طرح لایه باز مبایعه نامه و اجاره نامه خودرو و منزل

فرمت فایل :

Psd

رنگ بندی استفاده شده:

سیاه، سفید

لایه های فایل :

لایه باز

ابعاد فایل :

A3,A4,A5

رزولوشن :

300 DPI

حجم فایل فشرده :

1 تا 3 MB

مد تصویر: CMYK
قابل استفاده در :فتوشاپ،ایلاستریتور،کورل درا

طرح مجموعه قراردادهای املاک و مستغلات ، مبایعه نامه ، اجاره نامه و …

قرارداد عبارت است از توافق نامه ای بین دو فرد یا اراده کننده برای ایجاد اثر حقوقی. به بیان ساده ، قرارداد زمانی منعقد می شود که یک اقدام حقوقی ، مانند خرید (بیع) ، اجاره و غیره ، مستلزم تلاقی لازم دو اراده باشد. با این تعریف ، مقالاتی مانند وصیت نامه ها، هبه ،وکالت، هدایا و سایر مواردی که نیازی به پذیرش قرارداد ندارند ، از تعریف و شمول قرارداد خارج می شوند.

بسیاری از افراد همیشه با نوشتن قرارداد با مشکل روبرو هستند و امکان دارد قرارداد را اشتباه تنظیم کنند. نمونه قراردادها و طرح لایه باز مبایعه نامه و اجاره نامه خودرو و منزل  در همه زمینه ها به افراد کمک می کند تا هنگام امضای قرارداد از آن به عنوان الگو استفاده کنند و آن را مطابق آنچه که قصد انجام آن را دارند تغییر دهند.

اکنون وب سایت پاویسا مجموعه ای ازنمونه قراردادهای آماده اجاره نامه/قولنامه/مبایعه نامه خرید و فروش را برای استفاده کاربران تهیه کرده است.

مبایعه نامه قراردادی است که طی آن عمل بیع و فروش انجام می شود.

بیع عقد و قراردادی است که بر اساس آن کالایی یا مکانی به دیگری فروخته می شود ، در نتیجه آن معمولاً توافق نامه کتبی بین طرفین (فروشنده و خریدار یا فروشنده و مشتری) منعقد می شود که طبق آن کالایی به ازای دریافت کالا یا قیمت فروخته می شود.

این اصطلاح به شکل “بیع نامه” نیز استفاده می شود و معنای آن تفاوتی با “مبایعه نامه ” ندارد.

طرح مبایعه نامه معمولاً باید شامل موارد زیر باشد:

1- مشخصات طرفین (خریدار و فروشنده)

2-موضوع معامله (کالایی که به فروش می رود)

3-قیمت معامله (قیمت کالای مورد معامله)

4- شرایط قرارداد( کارهایی که با توجه به اراده و خواست دو طرف باید در معامله انجام شوند)

براساس این گزارش، مبایعه نامه ، قولنامه ،اجاره نامه یکی از مهمترین شرایط انتقال املاک و مستغلات و خودرو می باشد.

شاید تعداد زیادی از ما که تازه با خرید ملک یا خودرو یا اجاره خانه، آشنا شده ایم ممکن است به درستی ندانیم مبایعه نامه چیست و تفاوت آن با یک سند چیست. در واقع ، در دنیای املاک و مستغلات ، ما با اصطلاحات حقوقی زیادی روبرو می شویم که شاید اکثر ما با آنها آشنایی نداشته باشیم. داشتن اطلاعات کافی در زمینه های مختلف حقوقی به ما کمک می کند تا با اطمینان و آرامش بیشتری وارد روند عقد قرارداد شویم. بعلاوه ، وقتی اطلاعات مختصری در مورد موضوعات مختلف حقوقی داشته باشیم ، احتمال کلاهبرداری کاهش می یابد.

یکی از شرایط قانونی که در هنگام انعقاد قرارداد خرید ملک اغلب می شنویم اصطلاح مبایعه نامه است. اما مبایعه نامه چیست و چه تفاوتی با سند رسمی دارد؟

طرح فرم خام قولنامه /مبایعه نامه/اجاره نامه خرید و فروش خانه و ماشین در پاویسا.

مبایعه نامه (طرح قرارداد خرید/فروش)چیست؟

به زبان ساده می توان گفت که مبایعه نامه به همان قولنامه گفته می شود. آنچه در زبان حقوقی به عنوان مبایعه نامه شناخته می شود مفهومی است که معمولاً و در عرف به عنوان قولنامه شناخته می شود. بر این اساس ، کلمات قولنامه و مبایعه نامه می توانند جایگزین هم شوند و بنابراین تفاوت در نام  آن ها ، اثرات حقوقی متفاوتی نخواهد داشت. بیع نامه یا مبایعه نامه قراردادی است که در آن مالی به شخص دیگری فروخته می شود.

تفاوت مبایعه نامه و سند چیست؟

مبایعه نامه یک سند معمولی است که توسط آن خریدار و فروشنده در مورد ملک یا کالاهای مورد معامله توافق می کنند. طرفین در مبایعه نامه در مورد زمان و مکان تحویل اموال و روش پرداخت هزینه ها،به یکدیگر تعهداتی می دهند. بنابراین مبایعه نامه یک سند ساده است که فقط بین دو طرف نوشته می شود. فرض کنید برای معامله و خرید خانه ای باید تعهدات بین شما و فروشنده به صورت کتبی به عنوان مدرک در اختیار شما باشد.

پاویسا با تیم طراحی حرفه ای خود طرح لایه باز و قابل ویرایش مبایعه نامه و اجاره نامه خودرو و منزل مطابق با نیاازهای مشتری را طراحی نموده و برای دانلود و چاپ، در سایت قرار داده است.

اما تفاوت یک سند ساده با یک سند رسمی چیست؟

سند رسمی سندی است که توسط کارگزاران رسمی تهیه شده است. به عنوان مثال ، شناسنامه یا سندی که در دفترخانه اسناد و املاک  تهیه شده ، یک سند رسمی است. به طور کلی ، اسنادی که در دفترخانه تهیه می شوند به عنوان اسناد رسمی شناخته می شوند. تفاوت یک سند رسمی با یک سند ساده این است که یک سند رسمی می تواند برای همه اشخاص قابل استناد باشد ، اما یک سند ساده فقط بین دو طرف امضا کننده آن و جانشینان آنها ، از جمله وراث ، قابل قبول است. مبایعه نامه نیز یک سند عادی است و همان شرایط را دارد.

طرح مبایعه نامه یا قولنامه خانه و خودرو/ماشین دارای بخشهای مختلفی است که آشنایی با آنها به طرفین کمک می کند تا آگاهانه این توافق نامه را امضا کنند. علی رغم اهمیت مطالعه مسائل حقوقی ، همیشه خوب است که در صورت شک و تردید به منابع حقوقی معتبر مراجعه کنیم و از نتایج تصمیمات خود مطمئن شویم. بخصوص ، باید به این واقعیت توجه کنیم که تصمیماتی که در زمینه خرید یا اجاره املاک و مستغلات می گیریم ، تأثیر بسزایی در زندگی ما خواهد داشت.

برای مشاهده طرح مبایعه نامه و اجاره نامه/قولنامه منزل و خودرو  و انواع طرح های دیگر به لینک دیگر طرح ها مراجعه نمایید.

با ضمانت کیفیت، پشتیبانی محصول و طراحی اختصاصی پاویسا

دانلود مبایعه نامه خودرو a4

مبایعه نامه psd

مبایعه نامه منزل a4

مبایعه نامه خودرو a4