بنر ولادت حضرت زهرا

بنر ولادت حضرت زهرا

دسته بندی محصول :

بنر ولادت حضرت زهرا

فرمت فایل :

Psd

رنگ بندی استفاده شده:

سبز،زرد،سفید و آبی،بنفش

لایه های فایل :

لایه باز

ابعاد فایل :

 100*300 پیکسل

رزولوشن :

300 DPI

حجم فایل فشرده :

20 تا 200 MB

مد تصویر: CMYK
قابل استفاده در :فتوشاپ،ایلاستریتور،کورل درا

تاریخ و محل تولد حضرت زهرا (س)

در مورد تاریخ تولد فاطمه بین دانشمندان اسلامی اختلاف وجود دارد. اما در میان دانشمندان امامی مشهور است که وی در روز جمعه ، بیستم جمادی الثانی ، سال پنجم بعثت متولد شد.
زادگاه حضرت زهرا(س) در مکه و خانه خدیجه بود. این خانه در محله ای است که قبلاً آن را «زقاق العطارين» ، یعنی خیابان عطارها می نامیدند. پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم) تا زمان هجرت در آن خانه زندگی می کرد. خانه متبرکی که در آن فرشته وحی بارها بر پیامبر (ص) نازل شد. این خانه بعداً به مسجد تبدیل شد.

ولادت حضرت فاطمه زهرا چه روزی است؟

در تقویم شمسی هر سال این روز تغییر می کند اما در تقویم قمری روز 20 جمادی الثانی، روز ولادت حضرت فاطمه زهرا یا روز زن و روز مادر می باشد. این تاریخ در سال 1400 برابر با 3 بهمن ماه است.

علت نامگذاری روز ولادت حضرت فاطمه زهرا به روز مادر

یکی از القاب حضرت فاطمه زهرا، ام ابیها می باشد که این لقب را حضرت محمد (ص) به ایشان داده اند و به معنی زنی است که برای پدرش همچون مادر بوده است. (طرح بنر روز مادر)

علت نامگذاری روز ولادت حضرت فاطمه زهرا به روز زن

به یمن ولادت بانوی سر سبد خلقت، سید نساء العالمین، این روز به نام روز زن نیز نامیده می شود. حضرت فاطمه زهرا (س) به عنوان همسر حضرت علی (ع) و مادر ائمه (ع)، سمبل زن نمونه اسلام هستند.

چه کسی ولادت حضرت فاطمه زهرا را روز مادر و روز زن نامید

بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی (ره)، روز ولادت با سعادت بانوی بزرگ جهان حضرت فاطمه زهرا (س) را روز مادر و روز زن نامیدند.

مکان تولد حضرت فاطمه زهرا

ولادت حضرت فاطمه زهرا در شهر مکه و در خانه حضرت خدیجه رخ داد. این خانه در محله ای بود که در قدیم به آن کوچه عطارها یه به زبان عربی، “زقاق العطارین” می کفتند. حضرت محمد (ص) تا پیش از هجرت به مدینه در همین خانه زندگی می کردند. این خانه بعدا به صورت مسجد در آمد.

بنر روز مادر

پوستر ولادت حضرت زهرا

دانلود طرح لایه باز بنر ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)

طرح لایه باز بنر ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)

بنر لایه باز ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)

دانلود بنر اطلاعیه ولادت حضرت زهرا

دانلود بنر ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)