بنر شهادت امام هادی

بنر شهادت امام هادی

دسته بندی محصول :

بنر شهادت امام هادی (ع)

فرمت فایل :

Psd

رنگ بندی استفاده شده:

سبز،مشکی،قرمز

لایه های فایل :

لایه باز

ابعاد فایل :

 100*300 سانتیمتر

رزولوشن :

300 DPI

حجم فایل فشرده :

20 تا 200 MB

مد تصویر: CMYK
قابل استفاده در :فتوشاپ،ایلاستریتور،کورل درا

شهادت امام هادی (ع)

امام هادی (ع) چه کسی بودند؟

نام اصلی ایشان “علی بن محمد علیه السلام” و مشهور به “امام هادی (ع)” و “امام علی النقی (ع)”، امام دهم شیعیان هستند. کنیه ایشان “ابوالحسن ثالث” است. حضرت در سال 212 هجری قمری دیده به جهان گشودند. پدر ایشان امام جواد (ع) و نام مادر ایشان سمانه است.

 

دوران امامت امام هادی (ع)

امام هادی (ع) در 8 سالگی، پس از شهادت پدربزرگوارشان عهده دار مقام امامت شدند. دوران امامت امام هادی (ع) بیش از 33 سال طول کشید. ایشان حدود 13 سال از دوران امامت خود را در مدینه سپری کردند. در این مدت شیعیان از شهرهای و کشورهای اطراف همچون ایران، عراق و مصر به دیدار امام هادی (ع) می رفتند و از محضر ایشان بهره می بردند.

موقعیت و محبوبیت آن حضرت بین مردم به قدری زیاد بود که دولتمردان عباسی از این موضوع احساس خطر می کردند بنابراین امام را به سامرا تبعید کردند.

شهادت امام هادی (ع)

امام هادی (ع) در زمان تبعید در سامرا و پس از گذشت یک سال از خلافت معمتمد یا معتز، مسموم شده و در سن 41 سالگی به شهادت رسیدند. پیکر مطهر آن حضرت در سامرا و در خانه مسکونی ایشان مدفون است.

علت شهادت امام هادی (ع) را مسمومیت با زهر دانسته اند اما از نحوه شهادت ایشان اطلاعات دقیقی در دست نیست زیرا حضرت در سامرا تحت کنترل بسیار شدید حکومت و در شرایط خفقان و منع دیدار دوستان و شیعیان بودند.

برخی منابع معتبر شهادت حضرت امام هادی (ع) را در ماه رجب سال 254 هجری قمری می دانند. اما برخی دیگر از منابع معتبر نیز شهادت آن حضرت را در ماه جمادی الثانی و یا در 27 رجب ذکر کرده اند.

بنر لایه باز شهادت امام هادی

طرح لایه باز بنر شهادت امام علی النقی الهادی