طرح بنر روز نیروی هوایی

بنر روز نیروی هوایی

دسته بندی محصول :

بنر روز نیروی هوایی

فرمت فایل :

Psd

رنگ بندی استفاده شده:

زرد ،آبی،سبز،سفید،چندرنگ

لایه های فایل :

لایه باز

ابعاد فایل :

100*300 سانتیمتر

رزولوشن :

300 DPI

حجم فایل فشرده :

10 تا 100 MB

مد تصویر: CMYK
قابل استفاده در :فتوشاپ ، ایلاستریتور ، کورل درا

طرح بنر بزرگداش نیروی هوایی ایران

نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران یکی از چهار نیروی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که وظیفه حفاظت از مرزهای هوایی و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران را بر عهده دارد.ریشه های شکل گیری نیروی هوایی در زمان احمد شاه قاجار بود که با تلاش نخست وزیر وقت ؛ رضاخان سردار سپه ، نیروی هوایی شاهنشاهی ایران در سال 1303 تاسیس شد. نیروی هوایی در دوره محمدرضا شاه توسعه یافت و با انقلاب 57  نام آن به شکل فعلی تغییر یافت. در طول جنگ ایران و عراق و پس از اعمال تحریم های بین المللی ، نیروی هوایی متحمل خسارات زیادی شد و طبق آمار غیر رسمی ، نیروی هوایی ارتش ایران در حال حاضر کمتر از 348 هواپیمای جنگنده دارد و به عنوان نهمین نیروی هوایی بزرگ جهان است.

19 بهمن روز نیروی هوایی

چرا 19 بهمن روز نیروی هوایی است؟

زیرا در سال 1357 یعنی در سال پیروزی انقلاب مردم ایران، در تاریخ 19 بهمن ماه که یک هفته بعد از ورود امام خمینی به ایران و 3 روز قبل از پیروزی انقلاب بود، تعداد زیادی از پرنسل نیروی هوایی به اقامتگاه امام خمینی رفتند و با رهبر انقلاب اعلام همکاری و همبستگی کردند.

سالروز این حرکت نیروی هوایی ارتش که کمک شایان توجهی در پیشبرد موفقیت انقلاب و سرنگونی رژیم سابق داشت، در تقویم ایران به نام “روز نیروی هوایی” ثبت گردیده است.

تاریخچه نیروی هوایی ارتش ایران

نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به اختصار آن را “نهاجا” می نامند، یکی از 4 نیروی زیر مجموعه ارتش جمهوری اسلامی ایران است. مسئولیت نیروی هوایی در واقع حفظ مرزهای هوایی کشور و همچنین پشتیبانی از نیروهای مسلح ایران است.

تاریخ شکل گیری نیروی هوایی در ایران به زمان سلطنت احمد شاه قاجار بر می گردد. در آن دوره با کوشش نخست وزیر وقت، رضاخان سپه سالار، نیروی هوایی ایران برای اولین بار در سال 1303 و در زمان شاهنشاهی تاسیس گردید.

در سالهای بعد به تدریج نیروی هوایی گسترش پیدا کرد و در سال 1357 و در آستانه پیروزی انقلاب، نیروی هوایی با امام خمینی بیعت کرد و بعد از انقلاب هم با عنوان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به وظیفه خطیر خود در حفظ مرزهای هوایی کشور ادامه داد.

نیروی هوایی ارتش ایران هم اکنون دارای 14 پایگاه نظامی در شهرهای تهران، تبریز، همدان، دزفول، امیدیه، بوشهر، شیراز، اصفهان، بندرعباس، چابهار، بیرجند، زاهدان، مشهد و دوشان تپه تهران می باشد.

بخشی از بیانات امام خمینی در جمع پرسنل نیروی هوایی در 19 بهمن سال 1357

امام خميني فرمودند: “درود بر شما سربازان امام عصر سلام الله عليه، همانطور که فرياد زديد، تاکنون در خدمت طاغوت بوديد، طاغوتي که همه هستي ما را ساقط کرد، طاغوتي که ما را برده خارجي‌ها کرد و از امروز در خدمت امام عصر سلام الله عليه و در خدمت قرآن کريم هستيد”.

سایر رویدادهای 19 بهمن 1357

ویژگی های بنر روز ارتش جمهوری اسلامی:

  1. بنر لایه باز روز نیروی هوایی ارتش شامل تصویر بیعت همافران و فرماندهان هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با رهبر انقلاب است.
  2. طرح psd بنر روز نیروی هوایی بصورت کاملا لایه باز و قابل ویرایش در فتوشاپ.
  3. در طرح لایه باز بنر روز نیروی هوایی از عکسهای png ونوشته 3بعدی روز ارتش ایران استفاده شده.
  4. طرح پوستر روز نیروی هوایی – بنر لایه باز 19 بهمن بصورت افقی و عمودی طراحی شده.

    بنر روز ارتش شامل تصویر فرماندهان نیروی هوایی ارتش شامل امیر بابایی، تصویر جت جنگنده، ابر آسمان و موشک است.

پوستر نیروی هوایی

پوستر روز نیروی هوایی

بنر روز نیروی هوایی

طرح پوستر روز نیروی هوایی

دانلود بنر روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

بنر روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران

دانلود بنر روز نیروی هوایی