ساعات کاری : همه روزه به جز روز های تعطیل از ساعت 9 الی 22 | تلفن تماس 09113461899

دانلود مستقیم فونت های فارسی

دانلود مستقیم انواع فونت B , فونت MRT , فونت MJ ,فونت A , فونت W , فونت سری ۲ ، فونت انتظار و ظهور ، فونت شکسته و نستعلیق، و فونت های جانبی

فونت برای نمایش نوشته ساخته شده است، زبانی تحت اللفظی با رابط های گرافیکی به اشکال مختلف به نام حروف دیده می شود.

فونت یا FONT یک عبارت انگلیسی است و معادل فارسی آن یک حرف است. اما دلیل استفاده از این عبارت این است که برابری انگلیسی در بین مردم دارد.

Unicode در واقع به شماره هایی اختصاص داده شده است که مستقل از محیط ویندوز و یا سیستم عامل ویندوز هستند ، بنابراین نیازی نیست که نگران عملکرد سیستم عامل یا کاربران مرورگر باشیم. یونیکد یک استاندارد برای تبادل اطلاعات چند زبانه است.

پسوند فونت در اکثر موارد ttf و در بعضی موارد otf است.

| نسخه کامل + لیست کامل نام فونت های فارسی سری B |

فونت های فارسی سری B یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سری فونت های فارسی برای استفاده در برنامه های Word و Photoshop  است. گروهی از فونت های استاندارد و شناخته شده در خانواده قلم فارسی ، که در سالهای اخیر کاملاً شناخته شده و مورد استفاده کاربران در زمینه های مختلف بوده است. در دنیای دیجیتال ، فونت یا قلم نوعی یا سبک نوشتاری یا دست خط است که می تواند برای استفاده یا نوشتن در محیط های مختلف مشخص شود. در آغاز تولد رایانه ها و ورود این تجهیزات به ایران ، از فونت و نوشتن خط فارسی و عربی پشتیبانی چندانی نبود. این مسئله به قدری ابتدایی بود که گاهی اوقات می توان زبان فارسی را خالی از کاربر دید. به شکلی که باعث می شود ما بعضی اوقات به جای کاراکترهای فارسی ، نماد علامت سوال را ببینیم ، و جعبه خالی است و … با گسترش استفاده و تعداد کاربران فارسی زبان و عربی در صنعت رایانه و سیستم  عامل های لینوکس، مک و ویندوز ، اولین فونت های فارسی و عربی سرانجام وارد عرصه دیجیتال شده اند. . نیاز به فونت ها و قلم های فارسی / عربی در آن زمان صرفاً نوشتن و نمایش کلمات و عبارات در یک سیستم عامل بود. در این دوره ، تقریباً هیچ بحثی در مورد خوشنویسی و تنوع قلم وجود نداشت و این روند برای چندین سال ادامه داشت ، تا اینکه سرانجام گروهی از طراحان ایرانی خوش ذوق، کار سخت خود را در زمینه طراحی فونت و دنیای دیجیتال نسبت به این نوع دست خط ها شروع کردند.

مجموعه قلم موجود در بسته فونت سری B در بین کاربران حرفه ای کاملاً شناخته شده است و لیست کاملی در زیر ارائه شده است. امروزه از فونت ها در خوشنویسی فارسی استفاده می شود به گونه ای که علاوه بر استفاده از نوشتن ، طراحی وب و غیره از آنها برای چاپ یا سرفصل های فونت ، جملات و غیره نیز استفاده می شود. به این ترتیب شما به عنوان یک طراح گرافیک می توانید آنچه را دوست دارید از طیف گسترده ای از قلم های موجود انتخاب کنید و طرح نهایی را آزمایش کنید ، به این ترتیب می توانید بهترین قلم موجود را که با طرح نهایی مطابقت دارد انتخاب کنید. سرانجام مجموعه فونت های سری B ، با قلم های استاندارد شناخته شده در خانواده فونت فارسی ، به شما امکان می دهد برای هر نوع نیاز (از جمله نوشتن ، طراحی وب ، طراحی گرافیک و غیره) به یک یا چند گزینه مختلف دسترسی داشته باشید و بر این اساس ، بهترین فونت موجود را برای نیازهای خود دارید. مجموعه قلم فارسی B در قالب TTF برای پروژه های تجاری و تبلیغاتی قابل استفاده است. این مجموعه فونت که سری B نام دارد ، شامل ۱۲۰ فونت فارسی است که شامل انواع مختلفی برای استفاده در انواع ابزار طراحی می باشد. هم اکنون می توانید این مجموعه قلم را به صورت رایگان و با لینک مستقیم از سایت طرح لایه باز پاویسا دانلود کنید.

نتیجه یکی از این تلاشها ، گروه سری B بود که از زمان انتشار ، مخاطبان خود را حفظ کرده و تعدادی خط در این گروه به یک استاندارد حرفه ای تبدیل شده اند. به عنوان مثال ، برای نوشتن مقاله یا نوشتن محتوای متنی ، اکنون تمرکز روی نوشتن و تهیه مطالب در یکی از فونت های B Lotus / B Nazanin است. در این مقاله پاویسا، ۱۲۰ مجموعه از سری B (Borna Rayaneh) را با فرمت TTF برای شما کاربران عزیز آماده کرده ایم تا بتوانید در امور مختلف از آنها بیشترین بهره را ببرید. فونت ها در واقع قلم ها و نقاشی های دست نوشته ای هستند که می توانید از آنها برای نمایش هر چه بیشتر و زیباتر کردن متون دیجیتالی استفاده کنید. فونت ها در خانواده فونت فارسی در زمینه های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که مهمترین آنها نوشتن مقالات علمی ، ادبی و پژوهشی ، طراحی وب سایت ، گرافیک و غیره است. علاوه بر این ، استفاده از فونت مناسب در تبلیغات و طراحی پروژه تجاری نیز به موفقیت نهایی پروژه کمک خواهد کرد. بنابراین ، بسیاری از افراد در انتخاب فونت و طراحی متن نهایی حساسیت زیادی را به دست می آورند تا به نتیجه کامل برسند.

 

سری فونت فارسی B شامل موارد زیر است:

بی نازنین ، بی رویا ، بی کامران ، بی یاقوت ، بی هما ، بی کودک ، بی بدر ، بی عرشیا ، بی الهام ، بی ترافیک ، بی نسیم ، بی فردوسی ، بی یکان ، بی سینا ، بی فرناز ، بی مجید ، بی میترا ، بی تیتر و بی تبسم و …

 

B Arshia, B Badr,  B Davat, B Elham, B Fantezy, B Farnaz, B Ferdosi, B Homa, B Jadid , B Kamran, B Koodak, B Lotus, B Mitra, B Nasim, B Nazanin, B Roya, B Sina, B Tabassom, B Titr, B Traffic, B Yagut, B Yekan, B Zar & …

رمز: pavisapsd.ir

دانلود مستقیم فونت سری B

سری فونت MRT

در این پست مجموعه کاملی از فونت های فارسی MRT را برای دانلود آماده کرده ایم. مجموعه کاملی از فونت های MRT فارسی جدید و قدیمی که می توانند در برنامه های Office ، Photoshop  وAutoCAD  استفاده شوند. اکنون می توانید مجموعه کامل فونت های MRT  فارسی را با لینک مستقیم از وب سایت پاویسا دانلود کنید.

فونت سری MRT با جدیدترین بروزرسانی و دانلود مستقیم مناسب برای انواع سیستم عامل ها ، نرم افزار ها و طراحی.

رمز: pavisapsd.ir

دانلود فونت فارسی MRT 

دانلود فونت سری MJ

۴۰۷ فونت فارسی با نام  فونت سری MJ توسط آقای مجتبی کیا جمع آوری شده است.

۵ مورد از این فونت ها توسط وی تهیه و اجرا شده است که مجموعه ای جامع و منحصر به فرد با ویژگی های متمایز است، حتما این بسته را در فونت های خود داشته باشید.

بسته ویژه ای را برای طراحان و گرافیست ها، با جمله فونت MJ تهیه کرده ایم که هم اکنون می توانید با لینک مستقیم از پاویسا دانلود کنید. قلم های MJ یکی از زیباترین قلم های فارسی است که به طور گسترده ای برای طراحی گرافیک مورد استفاده قرار می گیرد. این مجموعه از فونت های MJ شامل فونت های خارق العاده فارسی ، قلم های فارسی خشن ، فونت های فارسی دست نوشته ، قلم های فارسی ساده ، گوشه ای و فونت های کودک است. امیدواریم که از دانلود این فونت زیبا فارسی لذت ببرید.

رمز: pavisapsd.ir

دانلود مستقیم فونت سری MJ

دانلود فونت نستعلیق

فونت نستعلیق یکی از محبوب ترین فونت های ایرانی است که به عروس الفبای فارسی مشهور است.

ما فونت هایی را از سایت پاویسا با عنوان “مجموعه فونت های نستعلیق” جمع آوری کرده ایم که شامل فونت های زیر است: نستعلیق ، نستعلیق شکسته بتا ، دیما شکسته. هم اکنون می توانید این مجموعه شگفت انگیز و ارزشمند را دریافت کنید

خط نستعلیق متشکل از کلمات عربی نسخ و تعلیق یکی از شیوه های نوشتن خط در خط فارسی است. این فونت در ایران توسعه یافته و در ایران رواج دارد و کاتبان ایرانی بیشتر این فونت را دنبال می کنند. خطاطی نستعلیق نمایانگر روح و فرهنگ ایران است و در نگارش متون فارسی ، اردو و کمی عربی از آن استفاده می شود.

خط نستعلیق نشانه بارزی از زیبایی شناسی و سلیقه ایرانیان است و بی شک زیباترین و ظریف ترین خوشنویسی خط اسلامی است تا جایی که به درستی “عروس خوشنویسی اسلامی” خوانده می شود.

گرچه میرعلی طبرزی (متوفای ۸۰۳ هجری قمری) به عنوان نویسنده این خط شناخته می شود ، اما به نظر می رسد خط نستعلیق نیز در قرن نهم هجری برای اولین بار تحت قوانین و مقررات خوشنویسی پیش از او و میرعلی طبرزی مقدم بوده است. به وجود آورد و به جایی رسیده است که تبدیل به یک خط مستقل می شود و می تواند با خط ششگانه رقابت کند.

رمز: pavisapsd.ir

دانلود مستقیم فونت سری نستعلیق

دانلود رایگان فونت انتظار ظهور

۱۸ سبک مختلف برای شما ، طراح و کسانی که وارد دنیای گرافیک می شوند. انتظار از ظاهر قلم مجموعه ای از قلم های فارسی بسیار زیبا و غیرقابل توصیف است که می توان از آن برای ایجاد سبکی زیبا و شگفت انگیز در طراحی استفاده نمود
با جمع آوری طرح هایی که منتظر یافتن آنها هستیم می توانیم به طراحی های خود جلوه ای بی نظیر و منحصر به فرد بدهیم. این فونت را می توان برای طراحی بنر یا تایپوگرافی استفاده کرد. بدون اغراق ، مجموعه فونت انتظار می تواند یکی از زیباترین حروف فارسی برای طراحی پوستر در نظر گرفته شود. اکنون فونت انتظار را به صورت رایگان از پاویسا دانلود کنید.
قلم انتظار ظهور ۲ که در حالت تو خالی طراحی شده است و در اطراف قلم خطوط موازی وجود دارد. برای زیبایی بیشتر در متن می توانید از حروف تزئینی ، سطح نامه با کلید حروف (ه) یا حرف تزئینی (ی) استفاده کنید که با SHIFT + z ترکیب شده است.

پس از استقبال کم نظیر از نسخه قبلی فونت انتظار، مرکز جمع آوری و نشر پیشنهادات فرهنگی مجموعه با ارزش نسخه شماره ۲٫۰٫۱ فونت طراحی انتظار را این بار در قالب ۷ فونت تخصصی طراحی پوستر به رایگان منتشر کرد.
فونت انتظار شاید بدون اغراق زیباترین فونت رسمی است که در طراحی پوستر ، بنر ، تراکت و … کاربرد دارد و شاید کمتر گرافیست و طراحی باشد که خصوصاً با نسخه جدید این فونت آشنا شود و از آن استقبال نکرده و به زیبایی خاص فونت انتظار در طراحی پوستر نسبت به سایر فونت های رسمی معترف نباشد.
پایگاه http://www.karhayefarhangi.ir اعلام کرد: نسخه اول فونت انتظار ظرف کمتر از ۲ ماه به رکورد تقریبی ده ها هزار دانلود رسیده و ظرف همین مدت کوتاه در بیش از صد و هشتاد هزار صفحه در سطح اینترنت گسترش یافته که این امر باعث شده حتی در پوستر های نصب شده روی دیوار یک شهرستان کوچک یا در تلویزیون هم این فونت به چشم بخورد. زیبایی غیر قابل انکار فونت طراحی انتظار و استقبال فوق العاده ، آن را از هر تعریفی بی نیاز می سازد.

رمز: pavisapsd.ir

دانلود مستقیم فونت سری ۲ و انتظار ظهور

دانلود فونت فارسی سری A

همانطور که می دانید ، هر طراح گرافیک و وب باید فونت های مناسب ، اصلاح شده و بی عیب و نقص را برای فونت های خود داشته باشد .. در زمینه لاتین دنیای قلم وجود دارد که می توان با جسارت گفت  و انتخاب در این موج بزرگ قلم ها بسیار دشوار می شود. در عین حال ، برای ما ایرانی ها فونت های استاندارد و اصلاح شده زیادی وجود ندارد و ما دوست داریم شما عزیزان را با قلم های یونیکد و بدون اشتباه همراهی کنیم ، تا بتوانید از قلم های استاندارد و تست شده نیز استفاده کنید. فونت ها قبل از قرار دادن تست می شوند و سپس به شما ارائه می شوند.

فونت موجود در این مجموعه به فونت سری A معروف هستند. فونت های خاص که در همه جا استفاده نمی شوند. بیشتر این قلم ها در زمینه های وب و پوسترها استفاده می شوند. حتما فونت ها را از پیوست این مقاله دانلود کرده و از آنها استفاده کنید.

توجه: در این مجموعه از حروف ، یک قلم به نام A.Farhood وجود دارد که شامل حروف انگلیسی نیست ، و اگر زبان ویندوزی که تایپ می کنید ENG باشد و تایپ کنید ، چیزی در متن نمی بینید ، باید زبان تایپ ویندوز را FA وارد کنید.

رمز: pavisapsd.ir

دانلود مستقیم فونت سری A

دانلود رایگان فونت سری W

همراهان گرامی پاویسا شاهد ۴۰۶ فونت فارسی سری W (یونیکد مریم سافت) با فرمت TTF هستید. طراحان سایت و گرافیست های خلاق می توانند از این مجموعه خارق العاده فونت در طراحی پروژه های تبلیغاتی و تجاری خود کمک بگیرند.
این فونت ها به سازگار با نرم افزارهای تحت ویندوز از جمله مجموعه برنامه های CorelDRAW, Office, Adobe و غیره قابل اجرا می باشد.
قصد ما کمک به شما برای پرهیز از دوباره کاری و صرفه جویی در وقت برای پیدا کردن فونت خوب و زیبا فارسی می باشد.

رمز: pavisapsd.ir

دانلود مستقیم فونت سری W

رمز: pavisapsd.ir

 

آموزش نصب فونت در انواع ویندوز برای فتوشاپ، ورد و …

داشتن طیف وسیعی از فونت های مختلف کمک بزرگی به طراحان گرافیک و همچنین سایر کاربران رایانه می کند. البته همه ما برای چاپ اسناد خود به فونت های فارسی و انگلیسی احتیاج داریم و یا تصاویر و متن گرافیکی ایجاد می کنیم که کمی خاص تر از فونت های پیش فرض و عادی ویندوز هستند. به عنوان مثال ، هنگام نوشتن پایان نامه یا مقاله تحقیقاتی برای یک دانشگاه یا مدرسه ، ما فونت های گوناگونی را به کار میبریم. در ادامه این آموزش می خواهیم نحوه نصب فونت های فارسی و لاتین را در ویندوز ۷ ، ۸ و ۱۰ به شما آموزش دهیم که برای تمام نرم افزارهای تحت این سیستم عامل از جمله فتوشاپ و افیس ورد ضروری و کاربرد دارند.

نصب فونت در تمام نسخه های سیستم عامل ویندوز به یک روش است.

راهنمای نصب فونت ها در ویندوز

 

نصب فونت در ویندوز به سادگی انجام میشه.اول فونت های مورد نظر رو دانلود میکنیم. پسوند یک فایل فونت TTF  است.
بعد از دانلود فونت مورد نظر (به عنوان مثال ، B titr) ، فایل را در مسیر زیر کپی میکنیم.
C: WindowsFonts

نصب فونت ویندوز

این آدرس مسیر برای همه ویندوز ها یکسان است (نکته: ممکن است ویندوز شما در درایو دیگری نصب شده باشد که باید در همان درایو به این پوشه مراجعه کنید، مثلا به جای درایو C ویندوز شما در درایو D نصب شده باشد). اگر تعداد زیادی فونت دانلود کرده اید، با این روش به سادگی همه انها را میتوانید فقط با کپی کردن در پوشه FONTS ویندوز نصب کنید.
راه دیگر نصب فونت ها در ویندوز به این شکل است که دو بار بر روی فایل فونت کلیک کرده و گزینه install را می زنید.با این روش فونت ها را باید تک به تک نصب کنید. البته میتوانید روی فایل فونت راست کلیک کرده و روی Install Font هم کلیک کنید.

توجه داشته باشید نصب بی مورد تعداد زیاد فونت باعث کند شدن سیستم عامل شما میشود.

نصب فونت های فارسی و انگلیسی و هر زبان دیگر با روش های بالا بوده و هیچ فرقی ندارند.

چگونه فونت را به ورد یا فتوشاپ اضافه کنیم ؟

اگر متن یا طرحی را در نرم افزار ورد یا فتوشاپ وارد کرده اید و می خواهید آن را در یک کامپیوتر دیگر پرینت بگیرید یا نمایش دهید ، احتمالا به مشکل عدم شناختن فونت های فایل خود مواجه شوید و فونت های فایل شما بهم میریزد. برای رفع این مشکل، فایل فونت هایی را که در سند خود استفاده کرده اید را در کامپیوتر مقصد نصب کنید و دوباره فایل ورد یا فتوشاپ خود را باز کنید. به سادگی مشکل فونت شما مرتفع میشود و در کامپیوتر مقصد هم فونت ها با طرح دلخواه و درست شما نمایش داده میشوند.

حذف فونت در ویندوز

به علت اینکه نصب تعداد زیاد فونت در ویندوز، باعث کند شدن ویندوز و پر شدن حجم درایو C یا درایو سیستم عامل میشوند می شود،توصیه میشود فونت های غیر کاربردی را حذف کنید.

برای حذف فونت در ویندوز به سادگی و معکوس روش نصب کار میکنیم و به مسیر C:WindowsFonts میرویم و روی فایل فونت مورد نظر که هم نام فونت است، راست کلیک میکنیم و با انتتخاب گزینه Delete به کار آن فونت در سیستم خود خاتمه میدهیم. (اگر مجدد نیاز به ان فونت داشتید، از طریق روش نصب که در بالا توضیح دادیم اقدام میکنیم)

سوالات متداول در مورد نصب فونت

۱- تعداد زیادی فونت دانلود کردم چطوری نصبشون کنم؟

فونت های دانلود شده خود را به صورت یکجا Copy و در مسیر C:WindowsFonts و در پوشه فونت Paste کنید.

۲- وقتی فایلم رو به یک سیستم دیگه منتقل کردم برای پرینت یا نمایش، فونت های خراب شد، چه کنم؟

فونت هایی که برای ویراستاری متن یا طرح خود استفاده کردید را همراه داشته باشید یا آنها را برای کامپیوتر مقصد دانلود کنید و مشکل حل میشود.

۳- چرا بعد از نصب فونت ها ویندوزم خیلی کند شده و هنگ میکنه؟

به دلیل پر شدن حافظه درایو ویندوز کامپیوتر و دیگری، مشکل ویندوز در شناخت و استفاده تعداد زیاد فونت ! با مراجعه به مسیر C:WindowsFonts روی فونت هایی که نیاز ندارید کلیک و گزینه Delete را انتخاب کنید. (اگر ویندوز شما در درایو دیگری نصب شده به همان درایو مراجعه کنید)

 

تلگرام گروه طراحی پاویسا اینستاگرام گروه طراحی پاویسا

Leave a Comment

ورود | ثبت نام
لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
رمز عبور را وارد کنید
رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید
برگشت
درخواست بازیابی رمز عبور
لطفاً پست الکترونیک یا موبایل خود را وارد نمایید
برگشت
کد تایید را وارد کنید
کد تایید برای شماره موبایل شما ارسال گردید
ارسال مجدد کد تا دیگر
ایمیل بازیابی ارسال شد!
لطفاً به صندوق الکترونیکی خود مراجعه کرده و بر روی لینک ارسال شده کلیک نمایید.
تغییر رمز عبور
یک رمز عبور برای اکانت خود تنظیم کنید
تغییر رمز با موفقیت انجام شد